Lukujärjestys

Lukuvuosi 21.8.2017- 28.4.2018

Syyslukukausi 21.8. - 2.12.2017

·      Syysloma vk 43 (23. -29.10.2017)

·      Joululoma 11.12.2017- 7.1.2018

·      Vk 49 (4.12.  -9.12.2017) korvaus/lisäharjoituksien viikko

Kevätlukukausi 8.1. - 28.4.2018

·      Talviloma vk10 (5. -11.3.2018)

·      Pääsiäinen 30.3. -2.4.2018

·      Vk 18 (30.4. -6.5.2018) korvaus/lisäharjoituksien viikko

Balettinäytös Lumikuningatar ja näytösharjoitukset  to- su 12.4. -15.4.2018, Kulttuuritalo Valve

Opetuspaikat:

Valve, Hallituskatu 7

Teuvo Pakkalan koulu (TePa), Teuvo Pakkalan katu 17 

Koskelan päiväkoti, Tuulaakitie 3

Lapset ja nuoret

  • Tanssisirkus (5-6v) 1x30min vk 17.00-17.30 keskiviikkoisin, Koskelan päiväkoti, Hanna-Kaija
  • Lastenbaletti 1A (4-5v) 1x30min vk 17.30-18.00 keskiviikkoisin, Koskelan päiväkoti, Hanna-Kaija
  • Lastenbaletti 2C (5-6v) 1x30min vk 16.45-17.15 tiistaisin, Valve ts1, Alexandra
  • Lastenbaletti 2A (5-6v) 1x30min vk 18.00-18.30 maanantaisin, TePa, Ella
  • Lastenbaletti 1C (4-5v) 1x30min vk 12.30-13.00 lauantaisin,Valve ts3,Ella
  • Alkeisbaletti (6-8v) 1x45min vk 16.45–17.30 keskiviikkoisin,Valve ts1, Alexandra
  • Baletti 1 (9-10v) 2x45min vk 17.00-17.45 maanantaisin, Valve ts1 ja 17.30-18.15 keskiviikkoisin , Valve ts1, Alexandra
  • Baletti 3 (9-11v) 2x45/60min vk ma 17.45-18.30 Valve ts 1  ja la 11.00-12.00 TePa, Alexandra
  • Baletti 4 (12-13v) 2x60min vk to 16.45-17.45 Valve ts2 ja la 12.00-13.00 TePa, Alexandra
  • Baletti 6 (15- 17v) 2x60/75min vk to 17.45-19.00 Valve ts2  ja la 13.00-14.00 TePa, Alexandra
  • Baletti 8 (17-20v) 2x60/75min vk  ti 17.15-18.30 Valve ts1 ja la 14.00-15.00 TePa, Alexandra
  • Erikoiskoulutusryhmä 1(15-17v) -  1x60min vk ma 17.00-18.00. TePa, Ella
  • Erikoiskoulutusryhmä 2(17-20v) -  1x60min vk ma 18.30-19.30 Valve ts1, Alexandra

Aikuiset

Ryhmien haastetaso asteikolla 1-6, eli 1 on perustaso ja sen jälkeen taso nousee.

  • Baletti perustaso/ taso 1 (alkeet), 1x60min vk, keskiviikkoisin 18.00-19.00, Koskelan päiväkoti, Hanna-Kaija
  • Baletti keskitaso/ taso 2, 1x60min vk, keskiviikkoisin 18.15-19.15 Valve ts1, Alexandra
  • Baletti jatko 1/ taso 3, 2x60min vk,  maanantaisin 19.30-20.30 TePa, Ella  ja  keskiviikkoisin 19.15-20.30 Valve ts1,  Alexandra
  • Baletti jatko 2/ taso 4, 2x60/75min vk, maanantaisin 19.30-20.45 Valve ts1 ja torstaisin 19.00-20.00 Valve ts2 Alexandra
  • Baletti jatko 3/taso 5, baletti 2x60/75min vk, maanantaisin 18.30-19.30 TePa ja lauantaisin 13.00-14.15 Valve ts3, Ella
  • Baletti jatko 4/taso 6,  2x60/75 min vk + Pas de deux/produktio ( miehet ja naiset) tiistaisin 18.30-19.45 Valve ts1 ja torstaisin 20.00-21.00 Valve ts2 Alexandra
  • Kärkitossut 1x45min vk, lauantaisin 14.15-15.00 Valve ts3, Ella
  • Nykyjazz jatko/keskitaso 1x60min vk, keskiviikkoisin 19.00-20.00 Koskelan päiväkoti, Hanna-Kaija
  • Martha Graham/ modernitanssi,1x60min vk, lauantaisin 15.00-16.00 Valve ts3, Ella
  • Balettituotantoryhmä Tenho/ produktio, tiistaisin 19.45-21.00 Valve ts1, Alexandra https://tenhobalettituotanto.wordpress.com

Kaikki oikeudet pidätetään © Lenninsiipi
WW